آشنایی با کلاس Shaman

آشنایی با کلاس Shaman

شامان/شامن (به انگلیسی: Shaman)  یکی از کلاس ها بازی World of Warcraft می باشد که توانایی ایفا سه نقش Ranged DPS، Melee DPS و Healer را دارا می باشد. شامن ها می توانند با استفاده از توتم (Totem) ها تاثیرات مثبت بر روی یاران خودی (Allies) و تاثیرات منفی بر روی هیرو های دشمن (Enemies) اعمال نمایند.

 

ویژگی های کلاس Shaman

در حال حاضر امکان استفاده از توتم ها سه گانه متشکل از آب، خاک و آتش توسط Shaman ها میسر می باشد .تاثیر گذاری Totem های Shaman در رنج های مشخص (با کمیت یارد) به میزان متفاوتی می باشد. شامن زمانی هیرو شکست ناپذیری می شود که پلیر بداند در هر موقعیتی باید از چه نوع توتمی استفاده نماید. علاوه بر این ها Shaman دارای اسپل های قطع کننده (Interrupter) می باشد که باعث قطع پروسه Casting اسپل ها توسط دشمنان می شوند. یکی از اسپل های جالب و کاربردی شامن، Reincarnation می باشد که باعث می شود شامن خودش را با ۲۰ درصد HP و ۲۰ درصد مانا زنده نماید.

شامن ها در درجه اول هیرو های Spell Caster می باشند اگر چه Enhancement Shaman ها می توانند به صورت Melee با دشمنان مقابله کنند. Enhancement Shaman می تواند با استفاده از قابلیت Dual Wield از اسلحه ها Off hand و One hand در  Off Hand Slot و برای کمک در Raid ها از توانایی Feral Spirit استفاده کنند. فرا اسپریت یک جفت گرگ از جنس روح را Summon می کند که می توانند به هیرو Shaman در نابودی یا سرگرم کردن دشمنان کمک کنند. همچنین هیرو شامن می تواند از Lightning Bolt به صورت بلادرنگ (Instant) استفاده کند. شامن های Enhancement برای شفابخشی (Healing) نیز دارای اسپل Maelstrom Weapon می باشند.

شامن ها ی Elemental از دور با استفاده از Bolt ها به دشمنان خود خسارت (Damage) قابل توجهی وارد می کنند.

شامن ها Restoration نیز دارای توانایی های مختص به Healing می باشند. شهرت این گروه به خاطر دو اسپل مخصوص شفابخشی آن ها با نام های Chain Heal و Healing Rain می باشد.

شامن می تواند با استفاده از اسپل Bloodlust  میزان دمیج و Heal/ing Done گروه را افزایش دهد.

Shaman ها دارای سه شیلد Lightning Shield ، Water Shield و Earth Shield می باشند که می توانند در هر زمان تنها از یکی از آن ها استفاده کنند.

 

تخصص (Specialization) های کلاس Shaman

Elemental

Lightning Bolt

Lava Burst

Fulmination

Earthquake

Mastery: Molten Earth

Elemental Overload

 

Enhancement

Dual Wield

Stormstrike

Maelstrom Weapon

Lava Lash

Feral Spirit

Mastery: Enhanced Elements

Lightning Strikes

 

Restoration

Earth Shield

Spirit Link Totem

Riptide

Healing Wave

Mastery: Deep Healing

Purification

 

 

برچسب ها: ,,,,,