چرا World of Warcarft تا این حد محبوب است؟

چرا World of Warcraft تا این حد محبوب است؟

بازی World of Warcarft که برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ معرفی شد امروز (احتمالا) برترین بازی سبک MMORPG در جهان می باشد. بازی که الهام بخش بسیاری از عناوین دیگر نیز بوده است. اما پس از گذشت 14 سال از زمان عرضه نسخه نسخه بازی همچنان همان بازی، با همان شکل کلی و مرسوم خودش روز به روز محبوب تر و به تعداد مشترکینش افزوده می شود. سوال اینجاست که «چه چیزی این بازی را تا این حد محبوب کرده است؟»

 

World of Warcraft – اولین بازی درک شده در سبک MMORPG

اینگونه نیست که بازی World of Warcraft اولین بازی در سبک نقش آفرینی چند نفره انبوه آنلاین (با به اختصار MMORPG) باشد. در این ژانر قبل از این عنوان، عناوین دیگری چون Ever Quest نیز وجود داشته اند. با این حال این بازی ها اغلب بسیار دشوار و مستلزم صرف زمان قابل توجهی برای پیشرفت در بازی بوده اند که راه درک مفاهیم بازی را برای بازیکنان بخصوص پلیر های تازه کار بسیار پر پیچ و خم می کردند.

اما World of Warcraft پایان چنین شرایطی بود. این بازی توانست محتوای سبک عجیب و غریب MMORPG را به زبان ساده ای برای بازیکنان مطرح نماید. هر چند در نسخه های اولیه بازی همچنان بازیکنان با مفاهیمی نو و پیچیده مواجه می شدند اما به مرور زمان با ارایه نسخه های جدید از بازی این پیچیدگی ها تسهیل و یا به کلی رفع شدند.

 

بازی متنوع، سرزمین های جذاب و لذت بخش برای جستجو

اگر تا کنون بازی World of Warcraft را انجام داده باشید احتمالاً با طیف عجیبی از کلاس ها در بازی موجه شده اید. نه تنها کلاس ها بلکه در مورد Race های بازی نیز این موضوع صدق می کند. بازی که در نسخه اول خود با دو قاره (سرزمین اصلی) ارایه شده بود امروز شامل 7 قاره می شود که هر کدام به طور مجزا شامل تعداد زیادی منطقه (Zone / City) می شوند. در هر منطقه نیز برج ها و سازه هایی با معماری ها مختلف در بازی تعبیه شده اند. مناظر سیاه و تاریک یا سفید و روشن، مردمانی شاد یا غمگین، دریا یا جنگل، غروب یا طلوع، هر کدام را که بخواهید می توانید در بازی جستجو کنید. می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که در هیچ دنیای طراحی شده توسط بشر تا کنون تنوع فانتزی این بازی و نه حتی مشابه آن را مشاهده نکرده اید و احتمالا نخواهید کرد.

 

بازی به شما اجازه ی بیخیال شدن نمی دهد!

بازی از شما پول دریافت می کند تا بدانید زمانتان در بازی ارزش دارد. هر چند بلیزارد تا کنون تاکید بر رعایت اعتدال در زمانی که بازیکنان برای بازی صرف می کنند را فراموش نکرده و همنان یادآور می شود، با این حال نمی توان از بازی به راحتیدل کند. حقیقت امر این است که شما باید فلان مونت را بدست آورید یا فلان کوئست را تکمیل کنید تا اجازه ی خروج از بازی را برای خودتان صادر نمایید!

 

هر طور که می خواهید، به هر روشی ترجیح می دهید بازی را پیش ببرید

از جذابیت های بالقوه بازی این است که به بازیکن اجازه می دهد هر طور که می خواهد رفتار کند. اگر بخواهید می توانید به نبرد با دشمنان در میدان های نبرد بروید یا وقتتان را صرف جنگ با طبیعت وحشی بازی و یا حتی ماهیگیری کنید! بازی به شما زمان می دهد و هرگز تمام نمی شود. پس با خیال راحت، از بازی لذت ببرید. شخصیت کاراکترتان را هر طور که تمایل دارید رقم بزنید!

 

زندگی اجتماعی مجازی در دنیایی فانتزی

با دوستان خود در بازی چت کنید، با آن ها بخندید، در بازی از ادا ها و حالت های چهره استفاده کنید. با آن ها به ماهیگیری یا پیک نیک بروید و یا خود و دوستانتان را در یک سیاهچال (Dungeon) دشوار ساعت ها به چالش بکشید. این بازی حس زندگی در جامعه ای مجازی را در شما القا می کند.

 

 

برچسب ها: ,