همه آنچه از World of Warcraft Battle For Azeroth می دانیم

هر آنچه در مورد Wow Battle For Azeroth می دانیم

 

احتمالاً شما هم این روز ها نام World of Warcraft Battle For Azeroth را زیاد شنیده اید. این عنوان نسبتاً طولانی آنگونه که پیداست، قرار است تحولی جدید در سبک MMORPG ایجاد کند. در این مطلب می خواهیم همه ی آنچه را که قبل از زمان انتشار بازی می دانیم با شما به اشتراک بگذاریم.

 

معرفی بسته جدید و رونمایی از سینماتیک آن

بسته/Expansion/توسعه Battle For Azeroth برای اولین بار در مراسم عمومی BlizzCon 2017 معرفی شد. هر دو سال یکبار بلیزارد نسخه جدید از بازی World of Warcraft خود را در این مراسم به جهان معرفی می کند، و طبق رَسم دیرینه امسال نوبت Battle For Azeroth بود. همچنین در این مراسم ویدیو سینماتیک بازی نیز به نمایش درآمد که اگر آن را تا کنون مشاهده نکرده اید می توانید در این صفحه تماشا کنید.

 

انتظار چه چیز هایی را داریم؟

در نگاه اول به ویدیو رسمی منتشر شده توسط کمپانی بلیزارد در میابیم که بازی نسبت به نسخه های قبل تغییرات داستانی و روند پیشرفت متفاوتی خواهد داشت. نبرد میان Alliance و Horde در بازی به بیننده این مطلب را می رساند که قرار است شاهد جنگی بزرگ میان این دو فرقه مشهور باشد، چیزی که بلیزارد هم آن را تایید کرده است. بدون شک یکی از دلایل طرح چنین نوع از داستانی برای این نسخه از بازی یاد آوری دوران Warcraft برای بازیکنان مجموعه WoW می باشد. گفته می شود بازی قرار است از یک سری مفاهیم دنیای استراتژیک وارکرفت نیز بهره بگیرد.

به طور کلی قابلیت های اصلی اضافه شده به گیم پلی این نسخه از بازی را می توان به «نژاد های متحد (Allied Races)»، قلب آزروث (The Heart  of Azeroth)، جزیره ها، سفر و نبرد در آن ها (Island Expeditions) و جبه های جنگ (Warfronts)  خلاصه نمود.

 

نژاد های متحد / Allied Races

توسعه جدید بازی World of Warcarft با اضافه شدن ۶ نژادِ تابعِ جدید (sub-races) به میدان خواهد آمد. در ابتدا الاینس و هورد هر کدام ۳ نوع از این نژاد ها را در کنار خود خواهند داشت و با پیروز شدن در جنگ هایی برای به دست آوردن مناطق مختلفی از Azeroth (تحت عنوان میدان های نبرد) می توانند نژاد های دیگری را نیز به تابعیت خود در آورند.

 

نژاد های متحد الیانس

 

همچنین کاراکتر های Alliance و Horde برای بدست آوردن متحدان باید تعدادی ماموریت ها (Quest) زنجیره ای (Chained Quests) را به پایان برسانند تا پس از آن بتوانند کاراکتر از نوع نژاد متحد مورد نظرشان ایجاد نمایند. استارتر لول این نژاد های جدید سطح ۲۰ خواهد بود. همچنین امکان تغییر نزاد نیز وجود خواهد داشت. البته در صورتی که سطح کاراکتر جدید را از ۲۰ به ۱۱۰ برسانید سِت جدیدی از Heritage Armor را دریافت می کنید که مخصوص نژاد کاراکتر شما می باشد.

 

نژاد های متحد معرفی شده به شکل زیر می باشند:

 1. Void Elf
 2. Nightborne
 3. Lightforged Draenei
 4. Highmountain Tauren
 5. Zandalari Trolls
 6. Dark Iron Dwarf
 7. Mag’har Orcs
 8. Kul Tiran Human

توجه داشته باشید که هر کدام از نژاد ها متحد معرفی شده مخصوص به یکی از فرقه های Horde یا Alliance می باشند. همچنین شایان ذکر است که چهار نژاد آخر در فهرست پس از لانچ (Launch) بازی به مرور زمان به بازی اضافه خواهند شد.

 

در مورد Heritage Armor

Heritage Armor یک ست/Set از آیتم ها قابل استفاده در جایگاه آیتم های کاراکتر (Character Item Slots) می باشد که ظاهر آن نمایانگر فرهنگ نژاد کاراکترتان (البته Sub-Race ها) می باشد. این ست تنها جنبه ظاهری دارد و می تواند به Cloth/Leather/Mail و Plate تبدیل شود. توجه داشته باشید هر نژاد تابع (Sub Race) سِتِ آیتمِ مخصوص به خود را دارد.  قابل ذکر است که این ست آیتم تنها در صورت افزایش سطح کاراکتر از لول ۲۰ تا لول ۱۱۰ و بدون استفاده از Level Booster به شما هدیه خواهد داده شد.

 

تغییر مقیاس آیتم ها

در Battle for Azeroth تغییر مقیاس آیتم ها نسخه Legion به شکل قابل توجهی صورت خواهد گرفت. جدول زیر نمونه تغییرات لول آیتم های برخی اینس های موجود در Dungeon Journal پچ Legion می باشد:

دراپ شده از سطح فعلی سطح در نسخه جدید
Legendaries 1000 335
Mythic Antorus 970 305
Mythic Tomb of Sargeras 930 265
Mythic Nighthold 900 235
Mythic Trial of Valor 885 220
Mythic Dungeons 885 220
Mythic Emerald Nightmare 880 215
Heroic Dungeons 865 200

همانطور که مشاهده می کنید تغییر قابل توجهی در لول آیتم های لجیون در نسخه جدید بازی (نبرد برای آزروث) صورت خواهد گرفت.

 

Heart of Azeroth

قلب آزروث یا همان Heart of Azeroth یک Artifact Weapon جدید در نسخه جدید Battle for Azeroth می باشد. بازیکن می تواند با بدست آوردن Azerit (یک نوع منبع در نسخه جدید) این نوع سلاح خود را ارتقا دهد. همچنین با رسیدن این سلاح به سطحی مشخص برخی ویژگی های خاص در سایر آیتم های Equip شده شما به صورت پنهانی فعال خواهند شد. Azerit دقیقا مشابه Artifact Power می باشد که در نسخه جدید بازی از آن استفاده می شود. برای بدست آوردن آن به موارد زیر توجه نمایید:

 • این ماده قدرتمند بر اثر ریختن خون و زجر دادن فرقه مقابل (هورد یا الاینس) به دست می آید.
 • Goblin ها و Gnome ها فناوری را توسعه داده اند که می توان با آن دریافت که در کدام «جزیره» و در «کجا» Azerit یافت می شود.
 • Azerit را می توانید در صندوق ها (Chests)، از طریق کشتن باس های قدرتمند، World Quest ها، موجودات درون بازی (Creature) و NPC هایی که برخی کوئست ها را از آنها تحویل می گیرید، بیابید، جذب کنید و از آن استفاده کنید.
 • Azerit را می توان در سیاهچاله ها (Dungeons) نیز پیدا کرد.
 • Azerit هایی که در نزدیک شما هستند به صورت خودکار جذب Heart of Azeroth می شوند و قدرت آن را افزایش می دهند.

زره Azerit

 

Island Expeditions / سفر های جزیره ای

Island Expeditions یا سفر های جزیره ای یک نوع جدید از محتوا در نسخه جدید World of Warcraft می باشند که شاید در نگاه اول مشابه سناریو ها در Mists of Pandaria به نظر آیند. نحوه کار این محتوا جدید به این شکل است که شما و دو نفر از یاران هم فرقه خودتان در مقابل سه نفر از یاران فرقه دشمن (هورد یا الاینس) قرار می گیرید. پیروزی با گروهی می باشد که بتواند مقدار ۶ هزار واحد Azerit را از جزیره بیابد و جذب کند.

Azerit ها در جزیره در کانال های مختلف، در مکان های مختلف و در موجودات مختلف توزیع شده اند. در جزیره می توانید کوئست های مختلفی را تکمیل کنید یا موجودات قدرتمند تری را بکشید و با به دست اوردن Azerit به مقدار تعیین شده، بازی را به نفع تیم خود به پایان برسانید. البته این در حالیست که تیم رقیب نیز با شما در پیدا کردن این منابع به رقابت می پردازد. بنابراین پیروزی در این نبرد ها می تواند بعضاً بسیار دشوار باشد.

در ابتدا شما از یک کشتی پیاده می شوید و سفر خود را در این جزیره آغاز می کنید. Island Expedition ها به شکلی طراحی شده اند که هر بار محتوای جدیدی را به بازیکنان نمایش دهند و بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به طول بیانجامند. 

 

تیم سفر الاینس تیم سفر هورد

 

قاره ها و مناطق جدید

در نسخه جدید بازی همانند نسخه های پیشین مناطق و قاره های جدیدی به بازی اضافه شده اند. در Battle for Azeroth دو منطقه Kul Tiras برای Alliance و Zandalar برای Horde ها به بازی اضافه شده اند.  مشخصاً هر کدام از این قاره ها شامل مناطق و شهر های مختلفی می شوند.

منطقه جدید هورد

 

منطقه جدید آلیانس

 

جبهه های نبرد / Warfronts

اتفاق بزرگی که یک نقطه مثبت برای بازی در Battle for Azeroth تلقی می شود جبهه های نبرد یا Warfront ها می باشند. اگر بازی هایی مانند Warcraft 3 – Frozen Throne، Star Wars و امثال اینها را بازی کرده اید احتمالاً به این قسمت از بازی جدید World of Warcraft علاقه مند خواهید شد. در جبهه های نبرد همانند بازی های سبک RTS شما و ۱۹ نفر از هم فرقه ای های خود (مجموعاً ۲۰ نفر) در مقابل ۲۰ نفر از دشمنان خود (از فرقه دشمن) در میدانی بزرگ خواهید جنگید. استراتژی در این محتوای جدید اهمیت زیادی دارد، چرا که هدف اصلی تصرف مناطق حیاتی میدان نبرد، جلوگیری از پیشروی دشمن در میدان و در نهایت تصرف Stromgard می باشد.

 

سیاهچاله ها / Dungeons

در نسخه جدید بازی 10 سیاهچال (Dungeon) برای بازی تعیین شده است.

 

مونت / Mount های جدید

طبق معمول در توسعه جدید بازی نیز تعداد قابل توجهی مونت به بازی اضافه شده است. فهرست آن را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

همچنین مونت The Hivemind یکی از مونت های بازی می باشد که برای بدست آوردنش آنطور که پیداست باید مراحل دشواری را طی نمایید.

 

تغییرات حرفه ها / Professions

 • در مورد Profession ها یا حرفه های جدید بازی می توان به سیستمی اشاره نمود که با آن می توانید آیتم ها را به مواد اولیه آن ها (Raw Materials) تجزیه نمایید. (که طی آن آیتم اصلی از بین می رود) از این سیستم به عنوان salvage-type system نام برده اند.
 • همچنین ممکن است در بسته جدید بازی First Aid حذف و به عنوان بخشی از Tailoring در بازی قرار گیرد.
 • در ساخت شماره 26476 بازی (نسخه آلفا) در قسمت آپدیت های Profession ها به دو پت (Pet) جدید برای باستان شناسی (Archaeology) و یک مونت جدید برای Engineering اشاره شده است. مونت ذکر شده احتمالاً مشابه Mimiron’s Head خواهد بود.

 

خلاصه مطلب

به طور کلی می توان توسعه جدید بازی World of Warcraft بلیزارد را که به آن عنوان خشن و البته حماسی Battle for Azeroth را داده اند نسخه ای متفاوت از نسخه های پیشین آن دانست. بلیزارد توانسته طی مدت زمان انتشار و نگهداری Legion تعداد قابل توجهی از بازیکنانی را قبلاُ به دلیل توسعه های نا امید کننده خود در World of Warcraft از دست داده بود بدست آورد. حال باید دید که نسخه جدید بازی تا چه حد می تواند انتظار طرفداران بازی را براورده کند؟

 

شما هم نظر خود را در مورد بازی با ما در میان بگذارید.

برچسب ها: ,,,,