PTR نسخه جدید بازی بلیزارد، World of Warcraft: Battle for Azeroth

احتمالاً اگر از طرفداران بازی World of Warcraft باشید، واژه PTR به دفعات به گوشتان خورده است. PTR کوتاه شده عبارت Private Test Realm می باشد. اصطلاحی که بلیزارد جهت تعریف دنیایی جدا از دنیای نسخه اصلی و زنده (Live) بازی World of Warcraft در نظر گرفته است.

World of Warcraft: Battle for Azeroth PTRدر سرور های رسمی بلیزارد، پس از تهیه اشتراک بازی و آغاز به بازی در یکی از ریلم های موجود، فعالیت های شما در نسخه Live و زنده (یا اصلی) بازی ثبت می شود. با اینحال بلیزارد از قبل از لانچ نسخه Cata اقدام به ایجاد تعدادی ریلم جدا از ریلم های اصلی بازی نمود که در آنها تعدادی از ویژگی های در حال توسعه نسخه جدید بازی را در معرض آزمایش عموم قرار میداد. برای دسترسی به نسخه PTR بازی، کافیست وارد کلاینت Battle.net شده و از قسمت Region/Account در تب World of Warcraft گزینه PTR: [Current Patch / Upcoming One] را انتخاب نمایید. احتمالا اجازه دانلود دیتا مربوط به PTR به شما داده خواهد شد.

در PTR امکان کپی کردن کاراکتر موجود در یکی از ریلم های اصلی بازی به PTR ممکن می باشد. مشخصاً تغییرات احتمالی بر روی کاراکتر کپی شده (غیر اصل) بر روی کاراکتر اصلی شما اعمال نخواهند شد. در PTR انتظار بازی روان و بدون قطع و وصل شدن سرور را نداشته باشید; آنطور که پیداست بلیزارد دائما تغییراتی را بر روی ریلم آزمایشی پیاده سازی می کند که برای دقایقی منجر به Down شدن این ریلم ها می گردد.

هدف اصلی از PTR ارایه محتوای توسعه داده شده در نسخه جدید به تعدادی از بازیکنان می باشد. بلیزارد طی اعلامیه ای به کاربران خود اطلاع داد، جهت عضویت در تیم Q&A عمومی بازی تصویری از دشمن یا NPC که کشته اند ثبت کرده و با هشتگ #BattleForBeta به اشتراک بگذارند. همچنین بلیزارد اعلام کرد، بین افراد منتخب قرعه کشی برگزار خواهد شد و نتیجه قرعه کشی به اطلاع خواهد رسید. البته آنطور که به نظر می آید، بلیزارد قصد ارایه نسخه PTR برای ‌BFA را ندارد و مستقیماً محتوای Pre-Patch را به صورت Live به شکل عمومی منتشر خواهد کرد. به هر حال، فارق از اینکه آیا نسخه PTR منتشر می شود یا مستقیماً به سمت نسخه Beta عمومی حرکت می کنیم، این نکته هیجان انگیز است که بازی اصلی بزودی تا یکماه دیگر منتشر خواهد شد.

برچسب ها: ,,,,,,